101 let se slaví v kavárničce

V úterý 17. března zavítal primátor Petr Beitl do Domova důchodců v Jabloneckých Pasekách, kam jel poblahopřát paní Marii Daníčkové k jejím mimořádným 101 letým narozeninám. 

V hezky zařízeném pokoji plném květin přivítala primátora paní Daníčková spolu se svými dvěma dětmi, dcerou a synem. Petr Beitl předal oslavenkyni květinu a dárkový balíček plný dobrot. „Od rána mě lidé chodí navštěvovat, aby mi popřáli, dodává mi to energii, která mi přes zimu chyběla. Moc jsem se na Vás těšila, udělal jste mi radost, že jste přišel“, usmívala se paní Daníčková. Servírovala se káva, čokoláda a domácí koláčky.
 
Primátor se zajímal, jak se paní Daníčkové daří a jak probíhají oslavy. Paní Marie je na svůj věk stále pohotová, plná elánu a chuti do života. Odvětila, že bude slavit jak jinak, než v kavárničce, kde ji paní ředitelka spolu se zaměstnanci domova důchodců připravili posezení s muzikou. Na závěr setkání Petr Beitl pozval paní Daníčkovou a její rodinu na radnici na návštěvu do své pracovny. Všichni jeho pozvání rádi přijali.
 
V Jablonci nad Nisou žijí v současné době tři stoleté dámy, nejstarší je právě Marie Daníčková.