Akademie seniorů je v Jablonci oblíbenou aktivitou

Akademie seniorů v Jablonci nad Nisou dospěla ke konci svého 4. cyklu. Slavnostní zakončení třetího a zároveň posledního semestru se konalo ve středu odpoledne v obřadní síni jablonecké radnice. Vzdělávání seniorů město Jablonec nad Nisou prostřednictvím Centra sociálních služeb (CSS) podporuje už několik let. 

Senioři se vzdělávají v oblasti zdraví a zdravého životního stylu, informačních technologií, práva, bezpečnosti i psychologie. „Jednotlivé cykly rámcově vždy předem projednává Rada starších, kapacitu bez potíží naplníme, o akademii je vždy velký zájem,“ prozrazuje Lukáš Frydrych z CSS a dodává, že se jedná o volnočasou aktivitu, která je díky podpoře města pro seniory zcela zdarma. 

Třísemestrální cyklus svých seniorských studií zakončilo 40 žen a dva muži. Do pomyslných školních lavic poprvé zasedli na jaře 2017, kdy je čekal semestr na téma bezpečí seniorů. Na podzim loňského roku měli akademici pauzu a do školy se vrátili opět na jaře 2018 a pak letos v září. 

Absolventské šály Akademie seniorů, květiny a malé dárečky jim předali náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek a ředitelka CSS Naďa Jozífková. 

„Děkuji vám, že využíváte možností, které vám statutární město Jablonec nabízí. Gratuluji vám k Vašemu elánu a přeji vám do dalšího vzdělávání hodně zdraví a sil,“ řekl akademikům David Mánek, pro něhož to zároveň byla premiéra v nové roli představitele města. 

Slavnostní okamžik podtrhlo vystoupení pozounistů z místní základní umělecké školy a na závěr zazněla studentská hymna Gaudeamus igitur.