Aplikace e-UtilityReport zjednodušuje žádost o stavební povolení

Od konce roku 2011 Jablonec nad Nisou využívá službu e-UtilityReport,  která usnadňuje život stavebníkům a zejména žadatelům o stavební povolení. Její využití v Jablonci rok od roku stoupá. „Letos v létě jsme zaznamenali více než tři sta žádostí podaných prostřednictvím služby e-UtilityReport,“ říká primátor Petr Beitl.

Cílem bezplatné služby, jež provozuje společnost Hrdlička s. r.o., je zjednodušit agendu spojenou s procesem “vyjádření k existenci sítí“, který stavebník potřebuje k žádosti o vydání povolení stavby (územní souhlas, územní rozhodnutí, ohlášení, stavební povolení apod.). Vyplněním jednoho formuláře a jedním kliknutím systém zašle žádost jednotlivým správcům sítí, kteří jsou do služby aktivně zapojeni. Žadateli tak odpadá únavné obíhání jednotlivých institucí a zároveň systém zaručí, že na žádné vyjádření nezapomene a jeho žádost bude kompletní.

„Jablonec nad Nisou má ambici být městem otevřeným moderním technologiím. Využíváme mobilní i webové aplikace, abychom mohli s lidmi ještě lépe komunikovat a zjednodušili tak vztah mezi úředníky a občany města. Služba e-UtilityReport je pevnou součástí nabídky jablonecké radnice, resp. stavebního úřadu a těší mě, že ji lidé využívají,“ říká primátor města Petr Beitl, který aplikaci od začátku fandil. 

Zájem o aplikaci v Jablonci stále stoupá. „V listopadu 2011, kdy byla aplikace na městském webu spuštěna, bylo jejím prostřednictvím podáno 5 žádostí, letos v červenci jsme zaznamenali rekordní počet 309 žádostí,“ rekapituluje Alena Nožičková, vedoucí jabloneckého stavebního úřadu. 

K podání elektronické žádosti postačí připojení na internet a běžný webový prohlížeč. Ovládání aplikace je jednoduché, intuitivní a doplněno nápovědou pro jednotlivé kroky.