Atletická hala má nové zázemí

Atletická hala na Střelnici v Jablonci nad Nisou se může pochlubit novým zázemím. V uplynulých 4 letech se hala dočkala řady pozitivních změn a postupnými opravami a dílčími rekonstrukcemi za celkem 2,4 miliony korun z městského rozpočtu se stala opět chloubou jabloneckých atletů. 

1. října byly za účasti členů vedení města slavnostně otevřeny prostory, které v minulých letech sloužily jako sklady a dílny. Atletická hala získala saunu se zázemím, masérnu, cvičebnu s výrobníkem ledu a v neposlední řadě nové toalety. Nové služby jsou určeny sportovcům, ale i veřejnosti.
 
Vloni došlo ke kompletní opravě elektroinstalace 1. nadzemního podlaží, budova atletické haly byla zateplena a dostala novou žlutošedou fasádu, která září do daleka. Přibyla také rampa pro imobilní návštěvníky haly, zbrusu nová recepce a došlo i na opravy infrastruktury, které nejsou na první pohled vidět. 
 
„Opravy zázemí budovy se dají rozdělit do 20 dílčích částí, postupovali jsme krok po kroku a vždy jsme se snažili najít to nejefektivnější řešení za přijatelnou cenu,“ říká jednatel společnosti SPORT Jablonec nad Nisou, s.r.o. Milan Matura. Peníze na obnovu zázemí atletické haly se z městského rozpočtu uvolňovaly postupně. Celkové náklady činí 2,4 milionu korun.
 
„Rád zvu do Jablonce atlety z celé republiky, můžeme jim nyní nabídnout opravdu důstojné zázemí a ti, kteří u nás delší dobu nebyli, jsou příjemně překvapeni novým vzhledem celého areálu. Máme se opravdu čím chlubit a děkujeme městu za podporu atletiky zejména v posledních letech,“ nešetřil chválou předseda atletického oddílu TJ LIAZ Dušan Molitoris. 
 
SPORT Jablonec nad Nisou, s. r. o. je dceřiná společnost města Jablonec nad Nisou, zřízená za účelem provozování sportovních zařízení v majetku města.
 
V současné době provozuje tato sportovní zařízení:
 
Areál Střelnice: fotbalový stadion, atletický stadion (dokončen v roce 2004), atletická hala (rekonstrukce ukončena v prosinci 2007).
Městský zimní stadion (ul. Sadová)
Městská hala (ul. U Přehrady)
Areál volnočasových aktivit (ul. Čelakovského)
Městský plavecký bazén (ul. Svatopluka Čecha)
Sauna Sport (ul. Za Hrází)
Tělocvična juda (Jugoslávská ul.)          
Fotbalové hřiště s umělým povrchem v Břízkách