Během uzavírky lovci skolili osm divočáků

V sobotu 11. listopadu se uzavřela část lesů v honitbě Rádlo. Důvodem byl odlov přemnožené černé zvěře. Lov skončil krátce před 15 hodinou, myslivci skolili celkem osm kusů a udělená byla jedna tisícikorunová pokuta.

„Lov proběhl v naprosté pohodě, žádný z lovců se nesetkal s nějakou nepříjemností. Podařilo se nám ulovit tři menší a pět větších kusů,“ zhodnotil sobotní naháňku lesní hospodář honitby Rádlo Jan Bejdák.

Zákaz vstupu do uzavřených lesů v části honitby Rádlo byl označený informačními tabulkami a vytipované vstupy do lesů dozorovaly hlídky státní i městské policie s pomocí hasičů. „Hlídky byly dobře vidět a veřejnost zákaz respektovala za což ji rozhodně děkujeme. Hříšník byl pouze jeden a ten dostal za porušení zákazu pokutu ve výši tisíc korun,“ konstatoval ředitel jablonecké městské policie Michal Švarc.

Bez sobotních osmi kusů se během roku 2023 od 1. dubna do konce října podařilo ulovit nebo odchytit do klece celkem 114 divokých prasat, v předešlé sezóně to bylo 83 kusů. Pro srovnání v sezóně 2019/2020 myslivci odlovili 39 kusů, o rok později 45.