Bezpečnost v Tyršově parku a okolí hlídá nová kamera

V Tyršových sadech je nová bezpečnostní kamera, která je součástí jabloneckého Městského kamerového dohlížecího systému (MKDS). Díky ní bude mít policie městská i státní pod dohledem ubytovnu v Sadové ulici i prodejnu na křižovatce ulic U Balvanu a Nová Pasířská. Pořízení kamerového bodu vyšlo s pomocí dotačního programu Ministerstva vnitra na necelých tři sta tisíc korun.

„Městská i státní policie díky této kameře získá kontrolu nad prostorem před ubytovnou pro sociálně slabé občany v ulici Sadová i nad problematickou prodejnou potravin na křižovatce ulic U Balvanu a Nová Pasířská,“ říká manažer prevence kriminality MP Jablonec nad Nisou Tomáš Svačina. Nová kamera bude monitorovat také západní část městského parku včetně altánu a Památníku obětem první světové války. „Svou polohou a dosahem by měla přispět ke snížení kriminality a zvýšit pocit bezpečí občanů, kteří si na bezpečnost v Tyršových sadech stěžují,“ připomíná Svačina.

Kamerový bod v Tyršově parku za 285 tisíc korun se podařilo financovat pomocí dotačního programu Ministerstva vnitra s podílem z rozpočtu města. „Tato kamera je jedním z kroků k tomu, aby se park zbavil špatné pověsti, kterou v současné době má. Letos MP počítá ještě s instalací další bezpečnostní kamery, a to mezi vstupy do Tyršova parku z ulice Fügnerova,“ uvádí ředitel MP Roman Šípek a dodává, že jablonecká MP nespoléhá pouze na bezpečnostní kamery. „Park a okolí kontrolují pravidelně hlídky strážníků, státní policie i asistenti prevence kriminality,“ uzavírá ředitel MP Šípek.