Biatlonové hvězdy zazářily na jabloneckém kolečku

Středeční exhibice hvězdných biatlonistů přilákala na jablonecké kolečko dle předpokladu stovky fanoušků z celé republiky. Ti zaplnili nejen tribuny, ale postávali i podél trati a na střelnici. Exhibici musel pořádající SKP Kornspitz Jablonec uzpůsobit podmínkám, proto se v prvním úseku trati kvůli nedostatku sněhu předvedli biatlonisté na kolečkových lyžích a do druhého úseku se přezuli do normálních lyží. Ceny vítězům předával také primátor města Petr Beitl.

Na prvních místech v jednotlivých kategoriích nakonec stanuli olympijští medailisté ze Soči – Veronika Vítková za ženy, Ondřej Moravec za muže a Gabriela Soukalová v mixštafetě. Na stupních vítězů na druhých a třetích místech fanoušci viděli Tomáše Krupčíka, Jaroslava Soukupa, Leu Johanidesovou a Lukáše Kristejna. 
 
„Dnešní exhibice dokazuje, že Jablonec je městem sportu. Důkazem je i to, že dorazilo dvakrát tolik lidí než při loňském mistrovství, při kterém se návštěvnost pohybovala kolem tisícovky. Jablonečtí biatlonisté dostali tento divácky atraktivní sport na první místo oblíbenosti mezi zimními sporty“, shrnul závod Petr Beitl. 
 
V moderování celé akce se střídali Milan Janoušek, bývalý trenér a reprezentant v biatlonu, a Jaroslav Nipča z Českého svazu biatlonu. Navodili skvělou atmosféru, komentáře doplnili vtipem a o pauzách mezi závody otázkami ze světa biatlonu. Primátor města rozdával dětem placky s fotkami biatlonistů, návštěvníci si mohli zblízka prohlédnout terč a vidět, na jakém principu funguje. Závěrem proběhla i autogramiáda sportovců, takže ti, kterým se nepodařilo získat podpis při přivítání olympioniků 25. února před jabloneckou radnicí, měli možnost odnést si fotku s podpisem svého oblíbence z této akce. 
 
Biatlonisty můžete vidět ještě ve čtvrtek 27. března od 15h na jabloneckém zimním stadionu, kde si místo malorážky vezmou do rukou hokejky.