Bude nejlepší sportovec Libereckého kraje z Jablonce?

Jednu z odměn za umístění v anketě Nejúspěšnější sportovec Libereckého kraje za rok 2014 předá ve středu 25. března večer v libereckém Divadle F. X. Šaldy náměstek jabloneckého primátora Pavel Svoboda. 

„Těší mě, že budu součástí velkého večera pro některého z nominovaných. Obzvláště rád bych ocenění předal některému z jabloneckých sportovců, aby to zůstalo, takříkajíc, doma,“ usmívá se náměstek Pavel Svoboda s tím, že nominovaných tváří z Jablonce je hned několik. 
 
Cílem tohoto projektu je ocenění sportovců a nejlepších sportovních výsledků dosažených v jednotlivých okresech a krajích České republiky za předchozí rok. Ocenění mládeže, dospělých, jednotlivců i kolektivů, handicapovaných sportovců, kategorie masters, poděkování trenérům cvičitelům, ale také připomenutí činů fair play či uvedení sportovních legend do síně slávy.
 
Středečnímu vyhlášení v libereckém divadle předcházela okresní kola v pěti městech kraje. V tom jabloneckém si v lednu z městského divadla palmu vítězství v kategorii dospělých odnesla biatlonistka Gabriela Soukalová, nejlepším kolektivem byl atletický oddíl TJ Liaz, v mládežnické kategorii bodovala judistka Kateřina Poláková a nejlepším kolektivem byly atletky dorostenky TJ Liaz. Nejlepším trenérem amatérem byl v roce 2014 Pavel Hrubý (judo), profesionálem Dana Jandová (atletika). Sportovní hvězdou Deníku a titul Masters veterán si odnesl Ludvík Hasík, nejlepším krajánkem se stal házenkář Tomáš Hána. Za mimořádný sportovní výkon byl oceněný atlet Ondřej Rapp.