Cena města tance putuje do Postřelmova

V neděli 1. listopadu odpoledne skončil 29. ročník celostátní přehlídky scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec… 2015. Závěrečné předávání cen se odehrálo opět v městských lázních, kde náměstek Pavel Svoboda předal v pořadí už třetí Cenu města tance, tentokrát souboru Intro Postřelmov.  

V nedělní odpoledne se bazén starých městských lázní opět proměnil v taneční jeviště. „Slavnostní tečka patřila pražské ZUŠ Klapkova, která tu představila výsledek druhého rezidenčního pobytu Ceny města tance 2014, a to choreografii Mirky Eliášové Hmatatelná křehkost,“ říká Ludmila Rellichová z pořádajícího TS Magdalena. 

Letošní Cenu města tance předal náměstek primátora Pavel Svoboda, jenž převzal nad celou přehlídkou záštitu: „Jsem rád, že ani ta třináctka - neboť hosty v našem městě jste už potřinácté, nepřinesla žádné pohromy do průběhu přehlídky. Těší mě, že umíme ve městě vytvořit tak dobré podmínky pro konání celostátní přehlídky s účastí zahraničních hostů, že se k nám stále vrací. Zajímavá byla i výstava fotografií, která oživila prostory lázní,“ konstatoval náměstek Svoboda a zadoufal, že všichni strávili v Jablonci příjemný čas spojený nejen s tancem. Cenu města tance spojenou s rezidenčním pobytem v Jablonci příští rok před dalším ročníkem přehlídky pak Svoboda předal souboru Intro Postřelmov, které se prezentovalo choreografií Tensio Lenky Hajdukové. 

Nominace na přehlídky a festivaly odborné poroty 29. ročníku přehlídky Tanec, tanec… 2015 

Otevřeno Kolín 2016
•    Intro Postřelmov – Tensio, choreografie: Lenka Hajduková
•    TS Magdaléna, o. s., Rychnov u Jablonce nad Nisou - Moment setrvačnosti, choreografie: Anna Benháková
•    Absolventky Šumperk - Pod širým nebem, choreografie: společná práce souboru
•    BT Pardubice – Povídavá, choreografie: Naďa Gregorová
•    MANAZ ZUŠ Sedlčany – Myšlenky, choreografie: Vendula Dědová
Celostátní festival tance v Chorvatsku 2016
•    TS PULS SVČ Opava - My - choreografie: Eva Vondálová
Dance Inpact, celostátní festival tance v Belgii 2016
•    ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary - Já musím začít znovu, abych mohla..., choreografie: Petra Blau