Czech North Hockey – Mistrovství severovýchodních Čech v hokeji

První celorepublikové Mistrovství severovýchodních Čech sedmiletých a osmiletých hokejistů se odehraje 27. srpna na Městském zimním stadionu v Jablonci nad Nisou. Turnaj bude tečkou za Letní hokejovou školou, která se koná pod patronátem jabloneckého náměstka primátora Pavla Svobody.  

„Mistrovství navazuje na projekt srpnové hokejové školy certifikované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Závěrečný ceremoniál doprovodí světelná a zvuková show a dodá tak celé záležitosti punc velkého mistrovství,“ říká generální manažer projektu Miroslav Matějka o škole a mistrovství malých hokejistů, na kterém se podílí město Jablonec, Sport Jablonec, Liberecký kraj a společnost Pro Hockey - Magazín o NHL.

Týdenní hokejovou školu vedou šéftrenéři Jakub Čutta a Daniel Stehno. Zkušenosti v trénincích sbírají hokejové naděje z klubů BK Mladá Boleslav, HC Česká Lípa, TJ HC Jablonec na Nisou, HC Královéhradečtí lvy, HC Lomnice nad Popelkou, Slávie Praha, Liberec, ale také výběr celých Krkonoš a severovýchodního cípu republiky, tedy z Trutnova, Náchoda, Hronova a Vrchlabí. 

Hvězdným hostem jablonecké Letní hokejové školy byl pětinásobný mistr světa a kapitán české hokejové reprezentace David Výborný. „S panem Výborným jsme společně zahájili v pondělí 15. 8. ráno první tréninky hokejové školy. Dle mého názoru je velmi důležité, aby děti a mladí lidé měli své koníčky, protože je to výborná prevence nejrůznějších závislostí,“ konstatuje náměstek Svoboda a dodává, že Jablonec je sice známý nejen jako město skla a bižuterie, ale i jako město sportu. „Sice výrazněji boduje u fanoušků fotbalu a v posledních letech také běžeckých lyžařských disciplín, ale kdo ví, třeba se mezi těmito sedmi a osmiletými dětmi skrývá nový Hašek nebo Jágr a tady získá cenné zkušenosti,“ usmívá se Svoboda.

„Hokej se nedá hrát bez diváků, bez nadšenců, bez hlasitých fanoušků, ani bez vášně. Děti, hokejisté,  trenéři, sponzoři, partneři,  činovníci, rodiče, každý po svém a svým dílem, jsou součástí této ohromné magie zvané hokej, která uhranula svět. A proto zveme všechny zájemce 27. srpna do zimní haly na hokejové Mistrovství severovýchodních Čech,“ zve Matějka.