Další rok škrpálnických výletů skončil

Letošní ročník Jabloneckého škrpálu skončil v pátek 23. září již tradiční štafetou. Výletníci se vydali ráno z Ještědu a přes Ještědský hřeben došli přes Rádlo do Jablonce, kde je Spolkovém domě čekali ostatní senioři, vedení Centra sociálních služeb, s rozkvetlým Škrpálem také primátor Petr Beitl a náměstek Pavel Svoboda.  

S úsměvem a písničkou na rtech doslova vtrhli škrpálníci do velkého sálu Spolkového domu. Po povinné výměně štafety za rozkvetlý Škrpál došlo na poděkování a ocenění všech, kteří během letošního cyklu pokořili pomyslnou metu 100 kilometrů. 

„Škrpál si vyměňujeme pravidelně, já se o něj starám, když škrpálnící výletují, a oni ho mají přes zimu,“ vysvětlil primátor Beitl symbol jabloneckých výletů ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové, která přišla seniory při své návštěvě Jablonce pozdravit. „Aktivita jabloneckých seniorů je veliká a nadšení neutuchající. Právě projekt Jablonecký škrpál, který organizuje Klub jabloneckých seniorů, jsme přihlásili do soutěže o aktivní seniory, který vypsalo MPSV a jsme zvědaví, jak jablonečtí škrpálníci uspějí,“ mrknul primátor Beitl na paní ministryni, která se záhadně usmívala. Kdoví, třeba 3. října na konferenci k Mezinárodnímu dni seniorů jablonecký klub cenu získá. 

„Stovka – slovo, které může vyvolat protichůdné pocity a nápady. Pokud mluvíme o stokoruně, za tu si toho dnes už příliš nepořídíme. Pokud mluvíme o věku, pak je to číslice úctyhodná. Ve vašem případě mluvíme o stovce kilometrů, kterou jste našlapali se škrpálem. Myslím, že je to obdivuhodný výkon, gratuluji,“ řekl s obdivem k přítomným seniorům náměstek primátora Pavel Svoboda a rozdal seniorům, kteří ušli 100 km dárečky.