Den učitelů slavili v Jablonci v předstihu

Den učitelů v předstihu oslavili jablonečtí pedagogové v pondělí 21. března kulturním zážitkem v podobě divadelního představení v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Vedení města už tradičně tímto způsobem vyjadřuje svůj dík učitelům a učitelkám jabloneckých škol a školek.  

Primátor Petr Beitl i náměstek Pavel Svoboda, do jehož gesce školství v Jablonci patří, v úvodu všem přítomným učitelům poděkovali za jejich práci i za spolupráci škol a školek s radnicí. „Jablonečtí pedagogové plní v našem městě nezastupitelnou úlohu, která zejména v dnešní době vůbec není jednoduchá a poděkovaní tímto způsobem je to nejmenší, co pro jablonecké učitele můžeme udělat,“ řekl primátor. 

„Divadelním představením chceme dát pedagogům najevo, že si uvědomujeme si, že jejich práce je náročná. Výchova dětí se dnes v mnoha případech přesouvá z rodin právě na učitele a ti se mnohdy ocitají v nelehkých situacích. Děkujeme jim za trpělivost a chuť do práce, v níž poskytují dětem po zdraví to nejcennější - vzdělání“ doplnil primátora náměstek Svoboda. 

Divadelní představení Zamilovat se.. v podání Jany Paulové a Pavla Zedníčka pobavilo a snad i potěšilo na čtyři stovky jabloneckých učitelů.

Statutární město Jablonec nad Nisou je zřizovatelem 9 základních a 18 mateřských škol.