Desetileté přátelství oslavili na podzimních slavnostech

Jablonec nad Nisou slaví 10. výročí podpisu partnerské smlouvy s Jelení Horou. Při této příležitosti se v pátek 22. září konalo slavnostní setkání zástupců partnerských měst v obřadní síni jablonecké radnice.   

Setkání se za město Jablonec nad Nisou účastnil nejen primátor Petr Beitl, který všechny přivítal a ocenil dlouholetou spolupráci Jablonce a partnerských měst na všech úrovních, ale také náměstek primátora Lukáš Pleticha, vedoucí JKIC Hana Herkommerová, ředitelka Eurocentra Marta Procházková, ředitel divadla Pavel Žur nebo zástupce HZS LK Petr Bartoň. Ti všichni mají blízko k Polsku i k Německu a rádi se svými partnery v zahraničí spolupracují. 

Slavnostní setkání orámovala atmosféra právě probíhajících Jabloneckých podzimních slavností, kterých se přátelé Jablonce z Jelení Hory, jelenohorského okresu, německého Zwickau a Kaufbeurenu letos účastní nejen jako návštěvníci, ale i jako účinkující. 

Své zastoupení totiž partnerská města mají i mezi umělci vystupujícími v programu podzimních slavností. V rámci oslav vystoupí jelenohorská hudební skupina AGAT a dechovka Musikvereinigung Neugablonz. 

„Na odpoledne jsme pro návštěvy z partnerských měst připravili prohlídku nově zrekonstruovaného památníku sklářství na Kristiánově a následně večeři na Šámalově chatě na Nové louce,“ prozrazuje Kateřina Hujerová z kanceláře primátora, která má styk s partnerskými městy na starosti.