Divadlo v Jablonci slaví 110 let

Městské divadlo v Jablonci nad Nisou slaví 110. výročí své existence. Základní kámen k jeho stavbě byl položen v 18. srpna 1906. Opona se poprvé zvedla 21. září 1907. Oslavy se v letošním roce nesou v duchu rozmanitosti, vrcholem jsou hned tři zajímavá představení.   

Ve středu 20. září plzeňské Divadlo J. K. Tyla na prknech jabloneckého divadla uvedlo českou klasiku, Smetanovu Prodanou nevěstu. Komediální one woman show Shirley Valentine se Simonou Stašovou diváci u příležitosti oslav shlédli v pátek 22. září a závěr v pátek 29. září bude patřit opět významnému českému dílu. Divadlo Na Vinohradech uvede hru Její Pastorkyňa s Dagmar Havlovou v hlavní roli.

U příležitosti významného výročí divadlo na vlastní náklady vydalo i pamětní stříbrné mince s motivem divadla, které jsou v rámci slavnostních večerů předávány partnerům, podporovatelům, ale i dlouholetým zaměstnancům divadla. Za podporu města převezme minci primátor Petr Beitl. 

„Divadlo dlouhodobě zanechává ve společenském životě Jablonce výraznou stopu a patří k těm institucím, s nimiž se můžeme chlubit. Stálá podpora města i sponzorů, pečlivě volená dramaturgie a obětavý přístup všech zaměstnanců divadla vytvářejí dohromady vynikající podmínky nejen pro začínající umělce a místní soubory, ale i pro nositele zvučných jmen. Za to všem zúčastněným děkuji,“ říká primátor Jablonce Petr Beitl. „Do dalších sezón přeji divadlu spokojené diváky a šťastnou ruku při výběru programu. Za sebe pak mohu slíbit podporu města pro kvalitní kulturu v Jablonci i nadále,“ dodává. 

Jablonecké městské divadlo, jehož výhodou je, že nemá vlastní stálý soubor, nabízí širokou žánrovou paletu a dokáže uspokojit i náročné publikum. Ocenění pamětní mincí z rukou primátora přijali dlouholetí zaměstnanci divadla včetně jeho ředitele Pavla Žura. „Počet diváků v našem divadle šplhá k úctyhodným sedmi tisícům ročně. Velmi si vážím věrnosti našich diváků i podpory všech našich partnerů. Za sebe a za divadlo pak mohu slíbit, že i nadále budeme naši programovou skladbu připravovat tak, aby si v ní všichni našli to své,“ ujišťuje příznivce kvalitní kultury Pavel Žur.