Dvě ulice nové, jedna s novým jménem

Jablonec nad Nisou bude mít dvě zcela nové ulice v lokalitě Vrkoslavic, ulice Masná se změní na ulici Mincovní. Rozhodli o tom jablonečtí zastupitelé na svém posledním zasedání. 

Na Vrkoslavicích budou mít obyvatelé budoucích rodinných domů, které jsou teprve ve výstavbě, adresu v nově pojmenovaných ulicích. Ulice navazující na ulici Alešova získala jméno po malíři Alfonsi Muchovi, další ve stejné lokalitě díky blízkosti přírodní vodní plochy se bude jmenovat U Jezírka. Zastupitelé schválili také změnu názvu dosavadní ulice Masná v lokalitě Žizkův Vrch. „Ta se nyní bude jmenovat Mincovní. O změnu názvu požádala Česká mincovna, která v ulici vlastní pozemek a chce na něm vystavět svůj objekt s výrobní halou, výstavní expozicí i sídlem společnosti,“ vysvětluje primátor Jiří Čeřovský. 

Nové sídlo České mincovny by mělo vzniknout nedaleko místa, kde býval masokombinát. „V ulici je celkem osm subjektů, z nichž v jednom případě jde o trvale bydlícího občana, sídlo zde mají dvě společnosti a pět provozoven,“ komentuje stav adres v dosavadní ulici Masné vedoucí odboru správního Petr Karlovský. 

Změna adresy trvalého pobytu bude v evidencích provedena z moci úřední zdarma, změny adres provozoven v živnostenském rejstříku rovněž. Změnu sídla právnické osoby zapíše Obchodní rejstřík za poplatek. Česká mincovna s chystanou změnou názvu všechny subjekty v ulici seznámila, vyžádala si předem jejich kladné vyjádření a dohodla se s nimi na případné kompenzaci nákladů, jako jsou různé administrativní úkony, změny dokumentů, dokladů, výměny razítek, atd. „Změna si zároveň vyžádá výměnu čtyř tabulí s názvem ulice za cca 8 000 Kč,“ uzavírá Karlovský.