Hudební invaze jablonecké ZUŠ

Druhý ročník festivalu Město plné tónů začíná nabírat obrátky. Během tří dnů se bude hrát v kostele sv. Anny, na náměstí Dr. Farského a na Mírovém náměstí.  

Hlavním aktérem trojice koncertů je jablonecká základní umělecká škola. Ta bude také garantem červnového programu na Mírovém náměstí. „Je zavazující připravit kvalitní program, ale věřím, že i letos obstojíme se ctí,“ říká ředitel ZUŠ Vít Rakušan.

Prvním koncert se odehraje v pondělí 30. května, v kostele sv. Anny. Tady se představili absolventi umělecké školy, tedy již zkušení účinkující. „Úterní program začíná na náměstí Dr. Farského ve 13 hodin a je to již tradiční Klavír pod širým nebem. Všichni doufáme, že se vydaří počasí, protože pak je to velmi příjemné odpoledne, kdy se lidé zastavují, poslouchají nebo si sedají na lavičky v blízkosti fontány,“ podotýká Rakušan. 

„Ve středu se letos poprvé sejdeme v 16 hodin na Mírovém náměstí, kde vyroste podium. Na něm vystoupí Dechový orchestr ZUŠ. Už se těším, že takto budeme celé léto zpříjemňovat vždy jednu středeční hodinku všem, kdo zajdou do restaurační zahrádky na náměstí například na kávu,“ připomíná náměstek primátora Pavel Svoboda, který stejně jako v loňském roce převzal nad projektem Město plné tónů záštitu. 

V příštím týdnu zamíří festival Město plné tónů kromě Mírového náměstí také na letní scénu Eurocentra a představí divákům divadelní inscenaci v provedení libereckého Divadla F. X. Šaldy, a to Molierovu komedii Škola žen. 

Aktuální informace k celému projektu na www.mestoplnetonu.cz a na FB