Jablonec hledá asistenta prevence kriminality

Práce asistentů prevence kriminality se v Jablonci nad Nisou osvědčila. Radnice od loňského června zaměstnává na této pozici dva muže, jejichž úkolem je zejména působit v problémových lokalitách a komunikovat s jejich obyvateli. Starší z dvojice asistentů nyní na vlastní žádost končí, magistrát proto vypisuje na jeho místo výběrové řízení.    

Dosažené vzdělání není na pozici asistenta kriminality to nejdůležitější. Zájemce o práci musí disponovat zejména dostatečnou znalostí města a osobní znalostí obyvatel lokality, v níž žije, nebo bude působit. Jelikož je práce asistentů založená hlavně na komunikaci, je vhodná i pro ženy. „Ženy mají jiný způsob komunikace, jsou vnímavější a u některých lidí a zejména dětí vzbuzují větší důvěru, což je pro asistenty důležité,“ potvrzuje manažer krizového řízení František Chlouba.

„Práce asistentů je jednoznačným přínosem. Jejich výhodou je, že mají místní znalost a umějí komunikovat ve své komunitě. V problémových lokalitách jsou vnímáni převážně pozitivně. I policejní statistiky dokazují, že za poslední půlrok došlo k poklesu nápadu trestné činnosti a přestupků na rizikových místech,“ pokračuje Chlouba.

V roce 2015 získal Jablonec na zřízení pozic dvou asistentů, jejich proškolení, provoz a supervizi mentorem na dobu 6 měsíců dotaci od Ministerstva vnitra ve výši 248 tisíc korun. O dotaci na mzdy a proškolení pro dva asistenty má oddělení krizového řízení podanou žádost i letos.

Více informací k výběrovému řízení na úřední desce magistrátu v sekci volná místa.