Jablonec je Městem pro byznys

Jablonec nad Nisou se umístil na prvním místě srovnávacího průzkumu a stal se nejlepším Městem pro byznys v Libereckém kraji. Ocenění převzal v úterý 13. února primátor Petr Beitl.   

Mezi hlavními hodnotícími kritérii bylo hospodaření radnice, kvalita webových stránek, test elektronické komunikace úřadu, rozsah úředních hodin a podpora veřejné dopravy včetně věnovaného podílu výdajů. 

„Poděkování patří všem úředníkům radnice i kolegům politikům. Současně velké poděkování patří všem, kteří mají odvahu a sílu v našem městě podnikat. Máme druhý nejvyšší podíl právnických osob a stejně tak druhý nejvyšší podíl malých a středních firem v kraji. Velkou radost mi dělá i první místo v poměrovém přírůstku obyvatel v kraji. Je to dobrá zpráva pro naši budoucnost,“ uvedl primátor Beitl. 

„Jednoduše podnikatelé mají v Jablonci na růžích ustláno a městu patří zaslouženě titul Město pro byznys Libereckého kraje,“ ohodnotil jablonecký úspěch David Pavlát z analytické agentury Datank, která zpracovává srovnávací výzkum ve všech 205 obcích s rozšířenou působností a v městských částech Prahy.

Na druhém místě skončil Železný Brod a třetím městem pro byznys v kraji je Liberec.