Jablonec je místo, kde se dobře žije

Vyplynulo to z průzkumu, který na konci září provedla MF DNES. Redaktoři porovnali 26 českých měst, kde žije 10 – 50 tisíc obyvatel. Jablonec nad Nisou skončil na prvním místě. 

„V Jablonci je práce, dostupné bydlení, solidní sociální služby, udržovaná veřejná prostranství, přehrada, u níž se odehrává společenský život. Místní radnice lidi nezatěžuje zbytečnými poplatky, podporuje sport a kulturu, investuje. Přesto se drží zadlužení města v přijatelných mezích. Usedlíci si sice stěžují na stále početnější klientelu chudinských ubytoven přímo v centru, ale napětí na rozdíl od řady jiných měst nepřerůstá v otevřené konflikty. A podle policejních statistik zločinnost v Jablonci za poslední čtyři roky klesla,“ stojí v novinách.
 
„Velmi si toho hodnocení vážím, vnímám to jako ocenění práce úředníků magistrátu a všech městských organizací a poskytovatelů sociálních služeb v našem městě. V hodnocení se odrazila i dobrá spolupráce radnice s Úřadem práce a městskou i státní policií. Svůj veliký díl na tom mají i kulturní a sportovní subjekty, díky jejichž bohaté nabídce mají lidé v Jablonci opravdu z čeho vybírat,“ vyjádřil se potěšený primátor Petr Beitl.
 
Právě Petr Beitl si odnesl v polovině září z Pražského hradu prestižní ocenění Svazu měst a obcí ČR Nejlepší primátor 2010 – 2014. Svaz měst a obcí vybíral starosty a primátory českých měst, kteří se nejvíc zasloužili o rozvoj svého města či obce, zlepšili jejich zázemí, infrastrukturu, životní prostředí, podmínky pro podnikání či informovanost občanů, a přispěli tak ke zvýšení kvality života obyvatel České republiky. Jako nejlepší ze soutěže vyšel právě jablonecký Petr Beitl. 
 
Více informací:
Vydání MF DNES z pátku 3. 10. 2014