Právě se nacházíte:

Jablonec má letos jedli

Krásná, téměř jedenáctimetrová jedle zdobí od dnešního poledne jablonecké Mírové náměstí. Strom se bude v příštích dnech zdobit a jeho rozsvícení je naplánováno na neděli 3. prosince po 17. hodině.   

Najít letos vánoční strom pro Jablonec nebylo vůbec snadné. Strom, který do města přinese vánoční atmosféru musí být dobře rostlý, správně velký a dalším důležitým aspektem je, aby se k němu dobře dostala technika při kácení a jeřáb při nakládání. Letošní vánoční strom je od soukromých majitelů a vyrostl v ulici Antala Staška nedaleko centra města. Kácení proběhlo bez větších obtíží a vcelku hladce se podařilo rozměrný náklad dopravit na náměstí. 

Během tohoto týdne dostane vánoční osvětlení a ozdoby a ke slavnostnímu rozsvícení dojde na první adventní neděli 3. prosince. Už od deseti hodin ale Vikýř pořádá v Eurocentru tradiční vánoční dílnu, v 15 hodin bude v kostele sv. Anny zapálena první svíce na adventním věnci a v 16 hodin se tamtéž můžeme těšit na adventní muzicírování v podání souborů Brass a MyJenNěkdy. Program před radnicí začíná v pět hodin odpoledne. Adventní čas ve městě tam budou koledami vítat Vrabčáci a populární zpěvák David Deyl. 

Spolu s vánočním stromem se rozsvítí i nové moderní vánoční osvětlení v centru města.