Právě se nacházíte:

Jablonec pomohl Frýdlantu

Jablonecká radnice vyslala na pomoc Frýdlantu zametací vůz technických služeb. Frýdlantem se dnes v noci prohnala velká voda, přívalové srážky nestačila pobrat místní kanalizace a na ulicích bylo rázem vody po kolena.  

„Pomoc jsme Frýdlantu nabídli hned ráno a reakce přišla okamžitě,“ uvedl náměstek primátora Miloš Vele. „Nemají vaše "technické" velký zametací vůz? Ten by nám hodně pomohl. Silnice jsou plné vyplaveného štěrku,“ reagoval na jabloneckou nabídku frýdlantský starosta Dan Ramzer časně ráno. Jablonecké technické služby byly připravené okamžitě vyjet na pomoc a zametací vůz samosběr Mercedes Unimog se vydal do Frýdlantu krátce po osmé hodině. „Vůz jsme ochotni poskytnout i v dalších dnech, je to o domluvě, situaci v Jablonci jsme bez problémů schopni zvládnout s naší další technikou,“ uvedl ředitel TSJ, s. r. o. Milan Nožička. 

Noční přívalový déšť zasáhl i Jablonec, pracovníci odd. správy komunikací se hned ráno vydali na prohlídku jabloneckých ulic. Situace není nijak vážná. Naplaveniny se vyskytují na některých místech např. v ulicích Letohradská, Pod Kynastem, U staré lípy, v Průběžné kolem přehrady a na Podhorské a přilehlých komunikacích. Ulice budou uklizeny co nejdříve.