Jablonec přispěl k rekordu dvěma tisíci

Téměř dva tisíce balónků vypustili Jablonečtí v pátek odpoledne k nebi a připojil se tak k již sedmému ročníku Balónkové pošty pro Ježíška. Své přání na kartičku si napsal také náměstek primátora Pavel Svoboda.

Už od 14 hodin se pod městským vánočním stromem scházely děti se svými rodiči, aby si napsali přání pro Ježíška na kartičku přivázanou k fialovému balónku. „Pravda je, že nám pár dětí odešlo domů i s balónkem, protože se od něj nechtěly odtrhnout, ale nakonec jsme podle komisařky vypustili k nebi celkem 1853 balónků,“ sdělila ředitelka DDM Vikýř Martina Šípková. Ta se svými kolegy od rána nafukovala ve velkém sále Eurocentra balónky.
 
Své tajné přání si na lístek napsal také náměstek Pavel Svoboda. „K této akci jsme se připojili poprvé, tak doufám, že s naší pomocí se podaří překonat rekord z roku 2008, kdy jich bylo vypuštěno přes 100 000,“ svěřil se Svoboda a sám v ruce třímal balónky hned dva.
 
K nebi se balónky vznesly v 15.15 hodin na pokyn Václava Vydry, který vše odstartoval prostřednictvím Rádia Impuls z Hodonína. Do letošní pošty se včetně Jablonce přihlásilo 418 měst, škol, organizací i jednotlivců. Balónkovou poštu v Jablonci připravil DDM Vikýř společně s MC Jablíčko a statutárním městem Jablonec nad Nisou. Další podrobnosti na stránkách www.ceskyjezisek.cz