Jablonec přispěl seniorům ve Velkých Hamrech na přátelský domov

Tento týden předal jablonecký náměstek primátora Pavel Svoboda v Domově důchodců ve Velkých Hamrech šek na 5000 korun. Finanční dar má přispět na realizaci projektu Přátelský domov, jehož cílem je prožít v klidném a příjemném prostředí aktivní stáří.  

Domov důchodců ve Velkých Hamrech požádal statutární město Jablonec nad Nisou o finanční dar na realizaci projektu Přátelský domov, který podporuje volnočasové aktivity klientů navazující na sociální služby. Takovým příkladem bylo i masopustní dopoledne, v jehož rámci náměstek Svoboda šek předával.

„Rozhodli jsme se podpořit konkrétní projekt domova důchodců. Důvod, proč jsme k tomu přistoupili, asi nejlépe vystihuje jeho motto: Pomáhej těm, co v nouzi jsou, co nemohou, protože jednou tou cestou půjdeš sám,“ říká Pavel Svoboda s tím, že 32 seniorů ze 133 obyvatel domova ve Velkých hamrech pochází právě z Jablonce nad Nisou. 

Program Přátelský domov má podpořit míru soběstačnosti seniorů. Mimo jiné podporuje pěvecký sbor Hamrováček, cvičení, kavárnu, mikulášskou zábavu či vánoční besídku, ale i tanec s vozíčkáři.