Jablonec přivítá světové špičky fourcrossu

Již za necelé dva týdny, od 1. do 3. srpna, proběhne v Jablonci nad Nisou v nově vybudovaném bikeparku na Dobré Vodě historicky první závod světové série ve fourcrossu na území ČR, který nese název JBC 4X Revelations. 

„Je to významná akce, která opět potvrzuje, že Jablonec je městem sportu. Závod světové série přitáhne pozornost sportovních fanoušků z celého světa. Navíc pořadatelé připravili videospot, který Jablonec propaguje netradiční formou, a který na youtoube shlédlo během 5 dnů více než 7,5 tisíce lidí,“ říká primátor Beitl a dodává, že právě propagace Jablonce byla důvodem k finanční podpoře závodu 50 tisíci korunami z rozpočtu města.
 
Tento závod bude premiérou nejen pro ČR, ale i velkou novinkou pro celý mountainbikový svět a to díky trati, která je připravena na tuto unikátní událost. Trať svojí náročností předčí i ty nejtěžší světové tratě a nyní tedy divu, že jablonecký závod získal velkou pozornost po celém světě. (propagační spot najdete pod tímto odkazem: http://www.youtube.com/watch?v=aazMQLm6Vbo&feature=youtu.be)
 
„Děkuji všem, kteří se na organizaci závodu podílejí a závodníkům přeji hodně štěstí a skvělé zážitky,“ říká primátor Beitl. 
 
Fourcross je extrémní cyklistická disciplína, kdy se 4 jezdci na jedné trati řítí dolů kopcem, loket na loket a to s jedním jediným cílem - zvítězit! Závody v Jablonci se uskuteční za účasti těch nejlepší fourcrossařů planety a podle pořadatelů se diváci mohou těšit na skvělou podívanou plnou adrenalinu.
 
„Trať je šílená, naprosto se liší od jakékoli nynější fourcrossové trati. Paradoxně, i když je opravdu náročná technicky, tak je poměrně bezpečná. Dráha má prvky, které nebyly nikdy při závodech vyzkoušeny, a toto bude jejich premiéra. Asi nejzajímavějšími úseky budou Wallride (4 x 12 m dřevená stěna, úhel 90 stupňů) a lesní sekce. Trať je neskutečně rychlá a má spoustu variant na předjíždění. I když jedu trať po dvacáté, dokáže mě něčím překvapit...,“ líčí Tomáš Slavík, známý světový fourcrossový závodník.
 
Ti nejrychlejší jezdci světa se začnou sjíždět do JBC bikeparku v Jablonci nad Nisou již ve čtvrtek 1. 8. kvůli oficiálním tréninkům, aby mohli v pátek zahájit závod kvalifikací do JBC 4X Revelations. Samotný závod pak vypukne v sobotu 3. 8. v 17:00 hodin. Celý závod bude také možné sledovat živě na internetu na adrese http://extreme.com/mountainbike/1029759/4x-pro-tour-round-4-live
 
Doprovodný program zahájí páteční WARM UP party areálu jabloneckého bikeparku za účasti skvělých Djs. V sobotu se příznivci tohoto sportu mohou těšit na oficiální Masters of Dirt afterparty, kdy vystoupí Pipes and Pints a zahraniční DJ Mosaken + Dj Danny la Vega.
 
Pro kompletní program a více informací sledujte web www.jbc4xrevelations.com a především FB fanpage www.facebook.com/jbc4xrevelations