Jablonec se prezentoval na Tourtecu v Polsku

V pátek 9. května se primátor Petr Beitl zúčastnil v polské Jelení Hoře slavnostního zahájení již 16. ročníku dvoudenního veletrhu cestovního ruchu Tourtec 2014. Přivítali ho kolegové starosta partnerského města Jelení Hora Marcin Zawila a představitel jelenohorského okresu Jacek Wlodyga. 

Jablonec nad Nisou na veletrhu prezentovalo nejen Jablonecké kulturní a informační centrum, ale také Svaz výrobců skla a bižuterie, Palace Plus s.r.o.  „Letošní ročník byl bohatší o zahraniční partnery, kteří jsou zapojeni do programu GreKo - Evropa pro občany. Díky tomuto programu jsou vystavovatelé nejen z okolních zemí jako je Německo, Česká republika, ale také z Itálie, Francie, Nizozemí či Belgie“, upřesňuje Monika Šourková z kanceláře primátora, která má na starosti zahraniční vztahy města a primátora na cestě doprovázela. 
 
Polský mezinárodní veletrh Tourec zaměřuje svou nabídku přímo na turisty a podnikatele v cestovním ruchu. Jedná se o největší propagační akci v Dolním Slezsku. Lokalita centra města umožňuje oslovit větší skupinu zájemců a poloha Jelení Hory poblíž České republiky a Německa má pozitivní dopad na počet vystavovatelů. Každoročně se veletrhu účastní necelá stovka vystavovatelů a za dva dny projde náměstím tisíce návštěvníků. I letos byl připraven bohatý doprovodný program a ochutnávka místních specialit.