Jablonec spolupracuje s dobrovolníky

Dobrou spolupráci zahájil letos jablonecký magistrát, konkrétně oddělení správy veřejné zeleně, s dobrovolníky. Společné práci se dařilo ve mšenských i kokonínských lesích. 

Oddělení správy veřejné zeleně začalo letos spolupracovat s dobrovolníky z řad jabloneckých občanů, kteří pomáhají v městských lesích. „Jednalo se o ožínání stromků na lesních pasekách ve Mšeně v lokalitě Břízky a v Kokoníně v ulici Dalešická,“ říká Michal Šarbort, lesní hospodář magistrátu. Dobrovolníci podle jeho slov ušetřili řádově několik tisíců korun z rozpočtu města, které lze přesunout třeba na řešení kůrovcové kalamity. „Nyní domlouváme další spolupráci, a to při výsadbě nových stromků na lesních pozemcích,“ doplňuje Šarbort.  

Městský lesní hospodář nešetří slovy díků směrem k Veronice Kaššovicové. „Ta pomáhala v Břízkách, ačkoliv je hodně zaměstnaná jako lékařka, ale hlavně jako maminka dvou malých dětí. Přesto provedla ožínání stromků na pasece o rozloze 30 arů,“ chválí městský lesní správce.  

Podobnou spolupráci oddělení správy veřejné zeleně navázalo také s Českým svazem ochránců přírody z Kokonína i s tamním osadním výborem. „Probíhající epidemiologická situace nedovolila tyto práce zrealizovat v plném rozsahu, nicméně věříme, že v následující sezóně budeme úspěšně pokračovat,“ uzavírá Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Statutární město Jablonec nad Nisou spravuje lesní pozemky o rozloze 154 hektarů.