Jablonec uctil památku 17. listopadu

Ve středu 16. listopadu se v Jablonci nad Nisou u Pomníku bojovníků za svobodu a demokracii a obětem bezpráví v parku Generála Mrázka konal pietní akt u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii.  

Zúčastnili se ho členové vedení města, někteří zastupitelé, zástupci složek integrovaného záchranného systému, studenti i široká veřejnost. Pět desítek Jablonečanů si tak při oficiálním vzpomínkovém setkání připomnělo důležitá data v historii naší země. 

17. listopad 1939, kdy byly za 2. světové války uzavřeny české vysoké školy, se stal v roce 1941 Mezinárodním dnem studentstva. 17. listopad 1989, kdy do ulic vyšli čeští studenti a zahájili tak v tehdejším socialistickém Československu sametovou revoluci, byl v roce 1990 vyhlášen významným dnem a od roku 2000 je státním svátkem České republiky jako Den boje za svobodu a demokracii.

Primátor Petr Beitl ve svém projevu vzpomněl na normalizační černobílý svět hodných a zlých před rokem 1989 a zdůraznil, že slova jako demokracie, práce, svoboda a pravda nesmí být jenom slovy, ale jejich význam si musíme neustále připomínat a musíme učit další generace tento význam chápat.