Jablonec uvítá olympioniky nejen ohňostrojem

Statutární město Jablonec nad Nisou přivítá sportovce, kteří bojovali a stále ještě bojují o cenné kovy na zimní olympiádě v Jižní Koreji. Velkolepé uvítání a poděkování je naplánováno na úterý 27. února na 18. hodinu na Horním náměstí v Jablonci.   

Pozváni jsou olympionici z Jablonce a okolí. Kromě biatlonistů přijedou také běžkaři, sjezdař Ondřej Berndt a sáňkaři ze Smržovky. „Účast tolika sportovců z Jablonecka na olympijských hrách vnímám jako důkaz, že u nás umíme nabídnout kvalitní podmínky pro různé druhy sportu. Přivítání olympioniků jednak má být příležitostí pro veřejnost setkat se se sportovními hvězdami a jednak poděkováním sportovcům za reprezentaci našeho regionu,“ říká jablonecký primátor Petr Beitl a zve obyvatele Jablonce i širokého okolí.

„Po zkušenostech z přivítání účastníků olympiády v Soči před čtyřmi lety jsme pro stejný účel v letošním roce zvolili Horní náměstí, které pojme větší počet návštěvníků,“ vysvětluje Jana Matěchová z kanceláře primátora, která má organizaci celé akce na starosti. V programu přivítání bude v letošním roce chybět autogramiáda. O rozhovory se sportovci lidé ale nepřijdou, ujme se jich ostřílený moderátor Honza Žíla. Dárkem, který město připravilo jak sportovcům, tak fanouškům bude ohňostroj a koncert populární skupiny MIRAI.

Pozvaní sportovci:

Ondřej Berndt – alpské lyžování; Pavel Knop, Aleš Razým – běžecké lyžování; Markéta Davidová, Jessica Jislová, Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Eva Puskarčíková, Michal Šlesingr, Adam Václavík, Veronika Vítková – biatlon; Antonín Brož, Lukáš Brož, Ondřej Hyman, Jaromír Kudera, Matěj Kvíčala, Tereza Nosková – saně