Jablonec vstoupil do roku 2015 Novoročním koncertem

Jablonec nad Nisou vstoupil do nového roku 2015 tradičním Novoročním koncertem. Slavnostní koncert k výročí vzniku samostatného českého státu se konal už počtvrté. I letos byla při této příležitosti předána Cena města Pro meritis a uděleno Čestné občanství. 

Cena Pro meritis 2014 za rozvoj sportu v Jablonci byla in memoriam udělena nestorovi jablonecké atletiky panu Václavu Poláčkovi. Cenu si na pódiu z rukou primátora převzala dcera Eva Mikulová. „Táta by měl velkou radost,“ přiznala dojatá paní Mikulová a dodala, že tatínka v jeho činnosti velmi podporovala její maminka. „Jsem hrdá, že to byli moji rodiče,“ vyznala se nakonec Eva Mikulová, která pokračuje v otcově odkazu a trénuje malé jablonecké atlety TJ Liaz.
 
Titul Čestný občan města Jablonec nad Nisou získal jako projev úcty významné osobě politického života za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím pan Zdeněk Neruda. Příslušník vládního vojska a veterán anglické Royal Air Force, spoluzakladatel Občanského fóra v Jablonci nad Nisou a dlouholetý aktivní člen Svazu protifašistických bojovníků, později Svazu bojovníků za svobodu Zdeněk Neruda oslaví v létě 95. narozeniny. „Každé ráno cvičím u otevřeného okna, mám rád svoji ženu a mám rád život,“ prozradil svůj recept na dlouhověkost. Se svou ženou Evou je pan Neruda už 68 let. „Titulu Čestný občan si velmi vážím, je to pro mě veliká čest, kterou si snad ani nezasloužím,“ řekl dojatý Neruda.
 
Filharmonie Hradec Králové pod vedením dirigenta Anderase Sebastiana Weisera pro letošní novoroční koncert připravila veselý koncert složený ze známých melodií Johanna Strausse ml., George Gershwina nebo Leroye Andersona. Filharmonici si za optimistický začátek roku 2015 oprávněně vysloužili potlesk ve stoje.