Jablonec získal dotaci na judo arénu

Jablonečtí judisté se konečně dočkají pořádného sportoviště.  Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy poskytlo Jablonci nad Nisou dotaci na stavbu judo arény ve výši 18,8 milionu korun. Město zrekonstruuje budovu, která je součástí souboru budov lehkoatletické haly Střelnice, a zároveň na ní vybuduje nástavbu, ve které bude mít tělocvičnu jablonecký Judo klub, z.s. Stavba judo arény a její vybavení vyjde město včetně obdržené dotace na bezmála 42 milionů korun. Stavět se začne v dubnu tohoto roku s tím, že by stavba měla být dokončena v srpnu 2020.

„Jablonečtí judisté za sebou mají 65 letou historii, nikdy ale neměli kvalitní zázemí, celou dobu putovali po provizorních prostorách. Vlastní tělocvičnu si bezesporu zaslouží,“ říká primátor Milan Kroupa a dodává: „Přestože už tu návrhy na stavbu jablonecké judo arény v minulosti byly, až nyní se nám podařilo na její stavbu získat dotaci a dostat se konečně do fáze realizace projektu.“ 

„Děkujeme všem, kteří se na tomto projektu podíleli a podílí. Je to pro nás závazek, aby v Jablonci bylo judo na světové úrovni. Nejdůležitější ale pro nás je vychovat co nejvíce judistů – slušných lidí,“ zdůrazňuje Michael Man, předseda Judo klubu Jablonec.

Členové Judo klubu se mohou těšit na prostory, které budou určeny přímo pro judo, budou dostatečně veliké a jejich součástí bude odpovídající sociální zázemí, oddělené šatny pro dívky a chlapce či posilovna. Kromě tréninků se tam budou konat také menší soutěže a soustředění. Další části zrekonstruované budovy, ve kterých bude posilovna, kardio centrum nebo menší tréninkové místnosti, budou moci využívat také atletické oddíly, školní atletické kluby a městská policie. Provozovatelem arény bude město.

„Získání dotace nás stálo mnoho času a energie, ale jednoznačně to stálo za to. Až sedmdesát procent členů jabloneckého oddílu juda tvoří děti a mládež do 18 let, kteří tak mohou smysluplně trávit svůj volný čas,“ vysvětluje náměstek pro oblast humanitní David Mánek a dodává: „Podpora sportovních aktivit dětí a mládeže je velice důležitá, a to z hlediska zdravotního, duševního i prevence. „Jsem ráda, že Jablonec obstál v konkurenci v rámci celé České republiky a dotaci pro projekt získal. Podání žádosti o dotaci schválilo jablonecké zastupitelstvo v polovině prosince 2018, do konce roku jsme museli žádost zpracovat a odeslat na ministerstvo. Paralelně probíhala příprava zadávací dokumentace a veřejná zakázka na dodavatele stavby,“ uzavírá vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová.