Jablonecká nemocnice nabízí nemocnici v Semilech pomocnou ruku

V uplynulém týdnu se sešli starostka Semil Věra Blažková s primátorem Jablonce nad Nisou Petrem Beitlem a diskutovali o možném strategickém partnerství semilské a jablonecké nemocnice. Představitelé obou měst snahu obou nemocnic podporují a ve spolupráci s jejich vedením se snaží nalézt vhodné řešení.

„S paní starostkou jsme diskutovali o problematice v té politické rovině, praktickou stránku celé věci necháme na dohodě managementů obou nemocnic,“ okomentoval schůzku Petr Beitl a dodal, že konečné slovo budou mít zastupitelstva obou měst. Nicméně oba vedoucí představitelé věří, že se podaří najít oboustranně výhodné řešení.
 
„Doufáme, že i tyto signály přispějí ke zklidnění situace zejména mezi zaměstnanci nemocnice v Semilech,“ vyjádřil naději Beitl. „Věřím, že jablonecká nemocnice pomůže Semilům zejména v chirurgické části, kde je momentálně situace nejpalčivější, ale to už necháme na vedení obou nemocnic,“ dodala starostka Blažková a ujistila primátora, že k jistému zklidnění atmosféry přispěla již pozitivní jednání s vedením jablonecké nemocnice v uplynulých dnech.
 
Jablonecká nemocnice nabízí pomocnou ruku nemocnici v Semilech a uchází se o to, stát se jejím strategickým partnerem. Zastupitele o tom informoval ředitel Nemocnice Jablonec nad Nisou, p. o. Vít Němeček na zasedání zastupitelstva města ve čtvrtek 19. února. Semilská nemocnice má dlouhodobě ekonomické, personální i odborné potíže a je potřeba ji stabilizovat. Hledání strategického partnera pro městskou nemocnici odsouhlasilo i semilské zastupitelstvo. Jablonecká městská nemocnice je dlouhodobě stabilní ve všech ohledech a může nabídnout semilské okamžitou pomoc zejména v oblasti personální a ekonomické – snížení provozních nákladů a využití jabloneckých vstupních cen materiálů a služeb.