Jablonecké autobusové nádraží prochází proměnou

Vyjeté koleje v asfaltu u nástupního ostrůvku uprostřed autobusového nádraží v Jablonci nad Nisou by měly letos zmizet. „Pod asfaltem jsou původní žulové dlažební kostky, které chceme vytáhnout na povrch,“ vysvětluje náměstek primátora Miloš Vele. 

„Asfalt necháme odfrézovat a spodní vrstvy podloží zhutnit a poté na ně opět položit dlažební kostky,“ pokračuje Vele. Opravy, které zrealizují TSJ s.r.o., budou prováděny postupně. Náklady na první etapu si vyžádají necelých 500 tis. Kč a budou hrazeny z městského rozpočtu.  

Autobusové nádraží v Jablonci nad Nisou provozuje společnost Bus Line, a. s. Denně zde vystoupí a nastoupí přibližně 7000 cestujících využívajících některou z 35 linek jablonecké MHD či meziměstské dopravy. 

Novou a přívětivější podobu také získá přístřešek u zastávek. Pracovníci veřejně prospěšných prací ve spolupráci s technickými službami vyčistili a nově natřeli nejen plechové stěny, ale i nosné konstrukce. Využívání pracovníků VPP výrazně zlevňuje údržbové práce, magistrát platí pouze materiál – barvy, štětce, smirkové papíry a další. Vlastní práce je již zahrnuta v měsíční mzdě zaměstnanců a není potřeba ji objednávat u externích dodavatelů.