Jablonecký primátor navštívil partnerské město Zwickau

Jablonecký primátor Jiří Čeřovský byl na dvoudenní oficiální návštěvě partnerského města Zwickau. Přijal pozvání tamní primátorky Pii Findeiss k tradičnímu novoročnímu přijetí.

S vedením města Zwickau - primátorkou Piou Findeiss, místostarostkou Kathrin Köhler a místostarostou Bernde Meyerem – se Jiří Čeřovský setkal nejprve ve čtvrtek v 17 hodin v koncertní a plesové hale Neue Welt. „V hale se pak jablonecký primátor s chotí zúčastnil  koncertu, který vždy otevírá mladý místní umělec. Tím letos byla patnáctiletá violoncellistka Wiebke Mehnert, která hrála se cvikovsko-paluenskou filharmonií Clary Schumann,“ říká Kateřina Hujerová z kanceláře primátora a dodává, že Čeřovský se setkal také s bývalými primátory města Zwickau Eichhornem a Vettermannem. „Bylo to přátelské setkání po letech, pan Eichhorn je vášnivý příznivec Jablonce nad Nisou a mluví také česky,“ konstatuje Hujerová.

V pátek 10. ledna si pak primátorský pár z Jablonce prohlédl město a navštívil místní August Horch Museum. „Představitelé obou měst hovořili také o společných plánech na rok 2020, které se týkají Euiroregion Tour a Podzimních slavností v Jablonci,“ uzavírá Kateřina Hujerová.