Jablonecký škrpál 2013 je u konce

Cimbálovka z Uherského Hradiště zpestřila slavnostní zakončení Jabloneckého škrpálu ve čtvrtek 10. října odpoledne ve velkém sále Spolkového domu. To proběhlo ve veselé a přátelské atmosféře za účasti náměstkyně primátora Soni Paukrtové, ředitelky Červeného kříže Katky Havlové a také hostů z Liberce.

Jablonecký škrpál - cyklus 12 výletů po krásách celého Libereckého kraje trval od května do září letošního roku a celkem se ho zúčastnilo na 90 lidí ve věku od 65 do 92 let. Opět byla mezi turisty převaha žen, na výlety si vyšláplo pouze 6 mužů. „Můj muž říká, že se dost nachodil na vojně,“ nabídla se smíchem jedna z účastnic důvod nízké účasti ze strany silnějšího pohlaví. Výlety Centru sociálních služeb pomáhali organizovat dobrovolníci z  Klubu jabloneckých seniorů a Dia-klubu senior. 
 
"Naší snahou bylo motivovat seniory k pravidelnému pohybu. Připravili jsme 12 tras po 10 km a doufali jsme, že se seniorům podaří nasbírat 100 km. Zájem byl velký, často nás chodilo i více než 40," popisuje Naďa Jozífková, ředitelka Centra sociálních služeb (CSS), pod jehož hlavičkou se celá akce koná. Sto kilometrů se škrpálem našlapalo 14 turistek, které byly v rámci slavnostního odpoledne oceněny. Odnesly si malou pozornost od primátora Petra Beitla, který se s výletníky na jejich pochůzkách dvakrát setkal i od Soni Paukrtové a ředitelky CSS. Edeltratut Havlová byla oceněna nejen za absolvování 100 škrpálnických kilometrů, ale vzhledem ke svému věku také za vytrvalost, moudrost a životní optimismus a zvláštní ocenění si odnesla i paní Natálka Sazimová, která se Škrpálu účastnila, ačkoli její věk už začíná devítkou.
 
„Přeji vám, aby vám vydrželo, nadšení, elán i zdraví a mohli jste už na jaře vyšlápnout znovu,“ popřála škrpálníkům Soňa Paukrtová a se šibalským úsměvem dodala: „Nebo vyrazíte už v zimě?“ Kdo ví, jablonečtí senioři jsou aktivní... 
 
Další aktivity na www.centrumjablonec.cz