Jablonečtí akademici – senioři ukončili podzimní semestr

Květinu, pamětní list a malý dárek si při slavnostním ukončení druhého semestru třetího cyklu Akademie seniorů ve středu 25. listopadu převzalo 37 absolventů, 35 žen a dva muži. Jedním z lektorů byl také náměstek primátora pro věci sociální Pavel Svoboda.   

Náměstek Svoboda není za katedrou žádný nováček. „Jablonecká Akademie seniorů pro mě není nové téma, protože jako lektor už jsem tu vystupoval i v minulosti. Mé přednášky jsou v duchu problémů z právní oblasti, do kterých se senioři často dostávají a které je nejvíce trápí, tedy hlavně závěť, dědictví či dar,“ říká Svoboda. Na slavnostní ukončení 2. semestru se musel pro nemoc omluvit, přesto akademikům vzkázal, jak moc ho těší, že se stále vzdělávají, že mají zájem o současné dění a nechtějí být jen pasívními obětmi. 

Nabídka přednášek právě ukončeného semestru byla pestrá. Již tradičně se velké oblibě u seniorů těší témata z majetkoprávní oblasti – smlouvy, dědictví, závěti. Posluchači si také pochvalují přednášky o mezilidských vztazích psychologa Jiljího Novotného. Jablonecká akademie nabídla jako už tradičně i témata zdravovědy, prevence a bezpečnosti nebo mediální obraz seniora.

„Ráda bych poděkovala městu a panu primátorovi Beitlovi za podporu seniorských aktivit, nejen vzdělávacích, ale i dalších. Jablonec je v tomto ohledu výjimečný a jsme rádi, že tu žijeme a máme tuto možnost,“ poděkovala ve své řeči jedna z absolventek paní Eva Podařilová.

Akademii seniorů pořádá od září 2011 Centrum sociálních služeb v Jablonci nad Nisou. Jedná se o preventivně vzdělávací projekt, přičemž každý cyklus tvoří čtyři semestry. Ten jarní, v pořadí už třetí v tomto cyklu, bude zaměřený na zdravý životní styl.