Jablonečtí pozvali do města Vánoce

Advent v Jablonci začal v neděli 3. prosince zapálením 1. svíce na adventním věnci v kostele sv. Anny a slavnostním rozsvícením vánočního stromu na Mírovém náměstí.   

Rozsvěcení stromu se zbrusu novými světelnými ozdobami i nově vyzdobené radnice přihlíželo zcela zaplněné náměstí. Po krátkém úvodu, v němž nechyběly koledy v podání dětského pěveckého sboru Vrabčáci a tradičním duchovním slovu, které letos pronesla farářka Církve Československé husitské Miroslava Mlýnková, odpočítal primátor Petr Beitl za pomoci všech přítomných rozsvícení vánočního stromu. 

„Přeji všem krásný advent, mnoho úsměvů, které pomohou prosvětlit zimní čas a prožití klidných Vánoc v kruhu vašich blízkých,“ popřál primátor Beitl před rozsvícením. 

Hvězdou na jabloneckém adventním nebi byl letos zpěvák a hudební skladatel David Deyl, který na slavnostně rozsvíceném náměstí dotvořil krásnou atmosféru vánočními písněmi. Zazpíval si s Vrabčáky i duet s Lenkou Konvičkovou a potěšil malé i velké. 

Jablonecká radnice je slavnostně vyzdobená zvenku i uvnitř. Ve vestibulu stojí jako již tradičně velký betlém od Tomáše Gärtnera s figurami vyřezanými z lipového dřeva a také ozdobený vánoční stromek. Výlohu informačního centra opět zdobí krásný keramický betlém, který vyráběly děti a učitelky jabloneckých školek. „Stromek v budově radnice už čtvrtým rokem zdobíme ozdobami, které nám vždy půjčí regionální výrobce. Letos jsme oslovili hned dva -  JM KORAL z Bratříkova a jabloneckou firmu Goja,“ dodává Lucie Kocourková z odd. školství, kultury a sportu.