Jablonečtí řidiči dostávali jablka a citróny

Každoroční preventivní kampaň zaměřená na bezpečnou jízdu motoristů proběhla tento týden v Jablonci nad Nisou. Akce s názvem „Řidiči, jezdi bezpečně“ se konala pod taktovkou strážníků městské policie a za pomoci dětí ze základních škol, které i letos rozdávaly řidičům jablíčka nebo citrony.   

„Dopravně – preventivní akci zaměřenou na řidiče pořádáme ve městě každoročně v rámci podílu městské policie na bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Každoročně při ní spolupracujeme s dětmi a snažíme se tak výchovně působit nejen na ně, ale zejména na řidiče,“ říká ředitel jablonecké městské policie Luboš Raisner. 

Strážníci kontrolovali dodržování předepsané rychlosti v obci (50 km/h) v ulicích U přehrady a Rychnovská v Kokoníně. Řidiči, kteří rychlost dodrželi, dostali od žáků jako poděkování jablíčka, naopak za překročení limitu byli odměněni kyselým citronem.

„Letos jsme přizvali ke spolupráci žáky pátých tříd ze základních škol Na Šumavě a Kokonín. Celkem jsme zastavili 58 řidičů. Poměr rozdaných jablíček a citrónů byl 38:20,“ shrnuje průběh celodenní akce preventista městské policie Miloslav Lejsek. Do konce měsíce vyrazí strážníci a děti s jablky a citrony do ulic města ještě jednou.