Jak na dotace v oblasti kultury

Humanitní odbor jabloneckého magistrátu připravil seminář pro subjekty z oblasti kultury působící ve městě s názvem Jak na dotace v oblasti kultury 2023. Seminář se koná 8. února od 16 hodin v zastupitelském sále jablonecké radnice a určený je jak tradičním, tak i začínajícím kulturním organizacím. Účastníci semináře jsou pak zvaní na novoroční setkání s představiteli města.

„Na svém lednovém zasedání budou jablonečtí zastupitelé projednávat vyhlášení dvou dotačních programů z městského rozpočtu v oblasti kultury, a to na podporu akcí nebo jejich cyklu a na celoroční činnost kulturních subjektů. Abychom poskytli návod, jak nejlépe požádat o dotaci, připravili jsme tento seminář,“ konstatuje Jana Hamplová, náměstkyně primátora pro oblast humanitní.

„Vysvětlíme, jak žádat o dotace, upozorníme na nejčastější chyby, jichž se žadatelé dopouští, poradíme, jak se jim vyhnout a zodpovíme dotazy,“ informuje Miroslav Šourek, vedoucí oddělení kultury, sportu a cestovního ruchu jabloneckého magistrátu s tím, že zájemci o seminář by měli potvrdit svou účast na e-mail kocourkova@mestojablonec.cz.

Po skončení semináře zve vedení radnice všechny aktéry na společenské setkání. „Většinu osobností činných v kultuře známe, věřím ale, že se seznámíme i s těmi zcela novými a povzbudíme je k pořádání akcí. Chceme jim naslouchat, seznámit se s úspěchy i problémy. Setkání je zároveň možností, jak získat kontakty, měnit zkušenosti a navázat spolupráci mezi kulturními subjekty v našem městě,“ uzavírá náměstkyně Hamplová.