Již podesáté se otevírají kostely

Již tradiční akce Jablonecké kostely otevřeny oslaví 10. výročí. Startuje toto úterý, tedy 11. července. Nabízí prohlídky architektonicky cenných interiérů a také se každý týden v jednom z nich rozezní hudba a zpěv. K výročí konání akce Jablonecké kostely otevřeny vyjde CD s nahrávkami jabloneckých varhan.  

„Mám ráda zvuk varhan, v kostelech znějí majestátně. Nevynechala jsem snad jediný ročník,“ říká Věra Malá z Jablonce.

Letos si domů odnese i dárek. Od 26. července je možné koupit v v informačním centru v Domě manželů Scheybalových v Kostelní ulici i jubilejní CD Jablonecké varhany. 
Nahrávka pěti jabloneckých varhan vznikla ve spolupráci s varhanním mistrem Michalem Novenkem. „Nejde jen o zachycení zvukové podoby těchto královských nástrojů, ale dramaturgicky využívá různých dispozic nástrojů k zachycení kulturně historických souvislostí, které v Jablonci přinášelo soužití národností i různých náboženských komunit. CD nazvané prostě Jablonecké varhany bude slavnostně uvedeno na koncertě k poctě sv. Anny 25. července v kostele sv. Anny,“ upřesnila Petra Handlířová z Jabloneckého kulturního a informačního centra, které má program na starosti.

Turisty pak určitě potěší i pamětní razítko s motivem kostelů a turistická vizitka, která bude od poloviny července v prodeji také v Domě manželů Scheybalových. 

Program akce začne v úterý 11. července v kostele nejsvětější Trojice ve Mšeně, a to koncertem Italský večer.