Každý rok jiné vánoční ozdoby

Do vánočního hávu se obléká i jablonecká radnice. Nejkrásnější svátky v roce připomíná krásně nazdobený strom a dřevěný betlém v přízemí i vyzdobená výloha informačního centra. Jablonecký magistrát letos zahájil novou tradici – vánoční stromky ve vestibulu radnice bude vždy zdobit jedna z místních firem. Letos se nabídla společnost Glass Axiss.

„Vánoční stromek ve vestibulu ozdobí vždy jedna ze zdejších společností, které se výrobou vánočních ozdob zabývají.  Našim cílem je pomoci prezentaci místních firem a současně Jablonečany i další hosty úřadu každoročně překvapit jinak nazdobeným vánočním stromem. Požádali jsme o pomoc Hospodářskou komoru a jako první se nabídla ke spolupráci jablonecká firma Glass Axis,“ vysvětluje Monika Militká z oddělení školství, kultury a sportu.
 
Zdobení stromku v radničním vestibulu se letos ujala společnost, která používá trochu netradiční dekor vánočních ozdob. Vzory čerpají inspiraci v orientálních motivech a jsou doplněné broušenými skleněnými kameny. 
 
Adventní a vánoční čas připomínají na jablonecké radnici nejen ozdobené stromy, ale i  tradiční betlémy. Ty jsou zastoupené v budově hned dvakrát. Jeden, řezaný z velkých kusů lipového dřeva od Tomáše Gärtnera, je ve vestibulu radnice, druhý - keramický zdobí výlohu informačního centra. „Tvůrci jednotlivých postaviček, které vznikly v loňském roce, jsou děti z deseti jabloneckých mateřských škol na základě výzvy ředitelky školky Pod Peřinkou Jolany Stejskalové,“ vysvětluje Monika Militká.