Klobouková slavnost se těší velké oblibě

Klobouková slavnost v domě zvláštního určení v jablonecké Novoveské ulici se minulý čtvrtek více než vydařila. Vstup byl jako vždy povolen jen s kloboukem či jinou pokrývkou hlavy a letošním tématem byla móda 50. a 60. let. Jablonečtí senioři opět nezklamali. Mezi dámami s kloboučky a v šatech se širokou sukní se proplétali hippies a všichni tančili v rytmu Abba.  

Celé odpoledne zahájil primátor Petr Beitl v bekovce, kterého i letos doprovodila jeho žena Renáta s bílým kloboukem a v buřince přítomné pozdravil i náměstek primátora Pavel Svoboda. Všichni se pak seniorům ve společenské místnosti a na zahradě věnovali, povídali si s nimi a tančili. Ani letos nechybělo pozvání primátora na grilovanou klobásu a pivo, což v teplém červnovém odpoledni málokdo odmítl. K tanci a poslechu více než osmdesátce přítomných hrál Duoband Petra Voslaře.

„Jablonečtí senioři jsou aktivní a veselí a dnes to opět dokázali. Rozhovory s nimi mě nejen inspirují, ale poskytují tu podstatnou zpětnou vazbu. Chodím mezi ně rád a ještě raději jsem, když mohu pomoci vyřešit jejich starosti,“ říká primátor Beitl. 

Klobouková slavnost se letos konala už po páté. „Každý rok roste zájem jabloneckých seniorů a stále více se také zapojují do samotných příprav,“ chválí seniory ředitelka Centra sociálních služeb Naďa Jozífková a dodává, že aktivizace seniorů patří k vedle pečovatelské služby k hlavním aktivitám centra. I v letošním roce se hodnotila nejlepší pokrývka hlavy. Letos vyhrála obyvatelka domu v Novoveské paní Vlasta Nádvorníková.