Kloboukové slavnosti přálo počasí

Již potřetí se konala „klobouková slavnost“ v DPS Novoveská v Jablonci nad Nisou. Tradičně se sešli nejen obyvatelé domu, ale také ostatní senioři, aby spolu ve veselé náladě přivítali nadcházející léto. „Počasí nám letos více než přálo a různobarevné klobouky na hlavách přítomných se skutečně hodily,“ řekla Markéta Jeníčková z Centra sociálních služeb, které celou akci zorganizovalo spolu s kanceláří primátora. 

Primátor Petr Beitl letos ke grilování přizval i svou manželku Renátu, která mezi jabloneckými seniory nebyla poprvé. I letos se grilovaly klobásy a pilo pivo. Ze stolů rychle mizely i doma napečené buchty a koláče. Stejně jako v předchozích letech, došlo i tentokrát navzdory horkému počasí na tanec. Veselou náladu podtrhovala kapela Ferlesband z Frýdlantu.
 
Soutěž o nejlepší klobouk vyhrála s originální pokrývkou hlavy v tureckém stylu paní Ježková z klubu seniorů Boženka. „Sama jsem si ho vyrobila,“ pochlubila se šťastná vítězka. 
 
„Se seniory se setkávám pravidelně, vyslechnu si jejich radosti i stesky, ve kterých se jim snažím pomoci,“ řekl primátor, jenž si postřehy přítomných poctivě zapisoval.