Kruh se uzavřel v Kruháči: za výtěžek benefičního bazaru dostali výtvarné potřeby

V pondělí 3. listopadu předaly reprezentantky Nadačního fondu MA-MA FOUNDATION výtěžek z jabloneckého Bazaru Báry Basikové dětem v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Kruháč Diakonie CČE v Jablonci nad Nisou. Celkem Bazar Báry Basikové, který se konal v říjnu v malém sále Eurocentra navštívilo 120 platících zákazníků. Vstupné bylo symbolické – 30 Kč, a právě za výtěžek ze vstupného nadační fond zakoupil výtvarné potřeby pro děti z Kruháče.

Přímo na bazaru v říjnu vedoucí Kruháče Pavel Novák převzal první část daru, jíž tvořily kondomy a balíček přírodní kosmetiky a líčidel firmy Yves Rocher, partnera benefičního bazaru. K tomu přidala Alena Krsková, vedoucí liberecké pobočky slib, že v Kruháči připraví pro děvčata seminář o péči o pleť. „Právě přes tyto akce se dostáváme k dětem blíž. Začnou se věnovat tomu, co je baví, a rozpovídají se o svých problémech,“ řekla Michaela Albrechtová, ředitelka jablonecké Diakonie ČCE.
 
Bazaru se zúčastnil i primátor Petr Beitl, který kvitoval s potěšením, že se podobné akce pro dobrou věc konají. Hledal, co by si také na bazaru koupil, líbilo by se mu sako nebo boty od Karla Gotta, ale Bára Basiková ho zklamala s tím, že tentokrát od Karla nic nemá. Primátor byl i při listopadovém předání výtvarných potřeb zakoupených z výtěžku ze vstupného.