Lávka v ulici Želivského bude nově z betonu

Dnes byla zahájena oprava lávky přes Bílou Nisu v ulici Želivského v Jablonci nad Nisou. Stav lávky pro pěší se výrazně zhoršil po přívalových deštích vloni v létě a po říjnové mimořádné mostní prohlídce byla lávka z bezpečnostních důvodů uzavřena. Opět otevřená by měla být v červnu.

„Lávka je velmi frekventovaná a její uzavření znamená pro občany komplikaci, musejí si kus cesty zajít, proto se budeme snažit, aby lávka byla v provozu nejpozději do konce června,“ slibuje náměstek primátora Miloš Vele. Původně se totiž uvažovalo o zářijovém termínu. Práce se nakonec podařilo zahájit dříve.
 
„V první fázi dojde k demontáži zábradlí a odstranění dřevěné mostovky,“ komentuje zahájení prací Pavel Kozák ze správy komunikací. Stávající nosná ocelová konstrukce lávky je v pořádku, dojde zde pouze k částečným úpravám a dostane nový ochranný protikorozní nátěr. Dřevěnou část lávky pak nahradí betonový monolit. Oprava lávky pro pěší v ulici Želivského si vyžádá zhruba 400 tisíc korun.
 
Na letošní rok jsou v Jablonci naplánovány další tři opravy mostů. „Oprava mostní konstrukce se uskuteční v ulici Luční, kde z tohoto důvodu dojde k částečnému omezení provozu. V ulici Pražská budeme opravovat most nad železniční tratí, termín se odvíjí od přerušení železniční dopravy z důvodu rekonstrukce trati,“ vypočítává Kozák. „Technicky komplikovanější zásah si vyžádá rekonstrukce mostu u autobusového nádraží v ulici Jánská, kde počítáme s úplnou uzavírkou. Děláme vše proto, aby se i most v Jánské ulici podařilo opravit a znovu otevřít ještě letos,“ říká náměstek Vele. Ke konci se již chýlí práce na lávce v Palackého ulici, ta by měla být otevřena do konce dubna.