Lávka v ulici Želivského je opět otevřená

Lávka přes Bílou Nisu spojující ulici Želivského a mšenské sídliště opět slouží chodcům i cyklistům. „K opravě lávky jsme přistoupili z důvodu jejího havarijního stavu. Vloni v říjnu jsme ji museli kvůli bezpečnosti dokonce uzavřít, a protože je lávka pro okolní obyvatele důležitou komunikací, snažili jsme se ji prostřednictvím technických služeb rychle opravit,“ konstatoval při slavnostním otevření náměstek primátora Miloš Vele. 

Dřevěná lávka stará 26 let byla nahrazena betonovým 14 metrů dlouhým a 2,7 metrů širokým monolitem. „Mostní konstrukce byla v pořádku, pouze jsme ji doplnili o kovové výztuže a opatřili antikorozním barevným nátěrem,“ říká Pavel Kozák, vedoucí odd. správy komunikací města. Došlo také k vydláždění nájezdu na lávku. Oprava za půl milionu korun trvala necelé tři měsíce.
 
Letos na konci dubna byla po rozsáhlé opravě otevřena i další pro obyvatele Mšena důležitá komunikační tepna – lávka přes ulici Palackého. V plánu na letošní rok je ještě například oprava mostu u autobusového nádraží nebo železničního mostu v ulici Pražská.