Ledové plotny způsobily zamrzlé propustky

Mrazivé počasí v uplynulých dnech přineslo komplikace v dopravě. Některé úseky komunikací v Jablonci nad Nisou jsou nesjízdné kvůli souvislé vrstvě ledu. Tu způsobuje voda, která za normálních okolností protéká propustkem pod komunikací. Některé propustky jsou ale zamrzlé a voda teče přes silnici, kde zmrzne.   

„Nejhorší situace je v ulici U Mohelky, ta je neprůjezdná, stejně jako účelová komunikace spojka ulic Zemědělská a Pod Vodárnou. V obou případech jsou místa osazena dopravními značkami a ledové vrstvy se budou postupně odstraňovat,“ říká Lenka Čapuchová z odd. správa komunikací jabloneckého magistrátu. 

Aktuálně pracovníci Technických služeb Jablonec nad Nisou odkopávají vysokou ledovou vrstvu v ulici Pod Vodárnou v Lukášově, která spojuje Jablonec s Libercem a je nyní v době stavby přeložky silnice I/14 hojně využívaná. Do večera by měla být komunikace bez větších potíží sjízdná.

Jen s obtížemi a velkou opatrností je z důvodu ledové krusty průjezdná křižovatka ulic Jahodová – Malinová na Vrkoslavicích. I tady se budou ledové plotny postupně odstraňovat. „Nejprve se povrch chemicky naruší, aby změkl a pak se mechanicky rozbíjí,“ popisuje postup Čapuchová. Všechna problematická místa, která zatím radnice eviduje, jsou osazena dopravními značkami. Hotovo už je v Jasanové ulici.

V souvislosti s vývojem počasí a teplotními změnami se dá očekávat lokální namrzání vozovek zejména tam, kde voda stéká ze svahu na komunikaci a může namrzat. Pokud se vyplní meteorologická předpověď a začne sněžit, stanou se problematické úseky ještě více nebezpečné a opatrnost řidičů bude nezbytná.