Magistrát vychází vstříc klientům

Magistrát města Jablonec nad Nisou dělá vše proto, aby i v letních měsících probíhal provoz na přepážkách správních agend standardním způsobem. V létě lidé častěji navštěvují přepážky se žádostí o vydání cestovního dokladu. „Letošní léto není nijak výjimečné co do návštěvnosti. I přesto, že dovolenou samozřejmě čerpají i úřednice na přepážkách, nedochází ke kritickým situacím a čekací doby se snažíme udržovat v rozumných mezích,“ říká vedoucí odboru správního Petr Karlovský.

Stejně jako v předchozích dvou letech, i letos nabízí jablonecký magistrát možnost vyřešit kritickou situaci, která může nastat v případě, že například den před odjezdem na dovolenou člověk zjistí, že on sám nebo jeho dítě nemá platný cestovní pas. 
 
Pro tyto výjimečné a naléhavé případy mohou lidé využít mimo úřední hodiny nebo o víkendu telefon 602 411 304. 
 
„Pokud se opravdu jedná o záležitost, která nesnese odkladu a je možné klientům vyjít vstříc, jsme schopni na počkání zajistit vydání cestovního pasu bez biometrických prvků, tzv. rychlopasu i mimo úřední hodiny,“ potvrzuje Petr Karlovský. 
 
Cestovní doklad vydaný na počkání, ale není možné uplatnit ve všech destinacích, například při cestě do Egypta je potřeba mít pas platný ještě 6 měsíců po návratu do ČR. Tuto podmínku rychlopas nesplňuje.
 
Úřední doba jabloneckého magistrátu na přepážkách správních agend v budově Komenského 8:
 
pondělí, středa: 8:00 – 17:00
úterý, čtvrtek, pátek: 8:00 – 14:00
sobota (pouze každá první v měsíci): 8:00 – 12:00