Město Jablonec poskytuje prostředky na ochranu veřejnosti

Téměř tři stovky balíčků, obsahujících látkovou roušku a letáky s potřebnými telefonními čísly i pokyny, jak roušku užívat a jak se chovat v nouzovém stavu, distribuovalo město do domů s byty zvláštního určení. Další roušky věnovalo soukromému zařízení pro seniory Anavita v ulici U Přehrady. 

„Celkem jsme společně připravili 260 balíčků a dalších 150 roušek s kapsou na nanofiltry a vše jsme s dobrovolníky rozvezli do DPS Palackého, Novoveské a bytových domů v ulici Boženy Němcové a v Kokoníně i Anaavity,“ konstatuje náměstek primátora David Mánek s tím, že do městských domů pro seniory poputují do konce týdne ještě lahvičky o obsahu 60 ml s dezinfekcí na ruce. 

Kromě roušek uvolnil magistrát také 21 litrů dezinfekčního prostředku na ruce spolku Klára pomáhá, který jej přerozdělí pečujícím osobám, jež se doma starají o nemocné členy rodiny. Odběr dezinfekce na ruce město nabídlo také podnikatelům, kteří poskytují například občerstvení přes výdejní okénko nebo na autobusové nádraží. V nejbližší době také Jablonec plánuje plošnou dezinfekci společných prostor domů, kde žijí senioři, či městské ubytovny, zvýšená hygienická opatření jsou preventivně prováděná také ve všech městských objektech a spočívají hlavně v dezinfekci zábradlí, klik, vstupních dveří, výtahů a zvonků.