Město rozděluje dezinfekci veřejnosti zdarma

V úterý 14. a ve středu 15. dubna bude Jablonec rozdělovat další část dezinfekce na ruce pro občany. Tentokrát ji nabídne v centru města v bývalé hasičské zbrojnici u sídla městské policie, a to od 15 do 17 hodin. Před Velikonocemi vydalo město celkem 400 litrů dezinfekčních prostředků. 

„Dnes a zítra budou hasiči v bývalé zbrojnici v centru města rozdělovat dezinfekci obyvatelům centra a Mšena. Vydávat se bude po oba dny od 15 do 17 hodin a lidé si musí přinést vhodnou nádobu, do kterém jim dezinfekci odčerpáme,“ říká jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Dezinfekci na ruce, kterou město získalo od krajského úřadu, začal Jablonec rozdělovat veřejnosti už v pátek 10. dubna v požárních zbrojnicích v Kokoníně, Jabloneckých Pasekách a Proseči. Celkem hasiči vydali 400 litrů prostředku. „Největší zájem byl v Jabloneckých Pasekách, tam jsme vydali celkem 210 litrů,“ doplňuje vedoucí oddělení krizového řízení Vratislav Pavlín.  „V Kokoníně zase lidé přicházeli už ve 12.30 ke tamní zbrojnici. Nosili si různě velké nádoby, ale vše probíhalo v naprostém klidu,“ podotýká jablonecký radní a člen dobrovolných hasičů v Kokoníně Stanislav Říha.