Městská policie Jablonec nad Nisou potřebuje profesionální vedení

Vysokoškolské vzdělání a dlouholetá praxe v oblasti bezpečnostních složek. To jsou základní výběrová kritéria pro nové vedení Městské policie Jablonec nad Nisou. Na základě těchto kritérií byl 1. února 2019 pověřen zastupováním ředitele městské policie i Michal Švarc. Obdobný postup zvolil primátor města v rámci výběrového řízení na ředitele strážníků. Příjem přihlášek končí 28. února 2019.

„Od vedení městské policie očekávám nejen detailní znalost prostředí, příslušných zákonů a nařízení, ale také manažerské schopnosti a dovednosti,“ vysvětluje primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa. „Pan Švarc tyto požadavky splňuje. Po necelých čtrnácti dnech, kdy je ve funkci, mám od obyvatel Jablonce pozitivní zpětnou vazbu. Strážníci jsou v jabloneckých ulicích více vidět a zdánlivě neřešitelné problémy najednou mají řešení,“ dodává Milan Kroupa. 

Statutární město Jablonec nad Nisou rovněž hledá ředitele Městské policie Jablonec nad Nisou, a to prostřednictvím výběrového řízení, přestože takový postup výběru vedoucích pracovníků městských policií neřeší zákon o obecní policii ani zákon o obcích. „Naším cílem je vybrat nejvhodnějšího uchazeče. S ohledem na to, že minimálně tři poslední ředitelé městské policie v Jablonci měli vysokoškolské vzdělání a velmi dlouhou praxi v oblasti bezpečnosti, není důvod nyní z těchto požadavků ustupovat,“ zdůrazňuje primátor Kroupa.

Michal Švarc absolvoval bakalářské studium oboru bezpečnostně právní studia na Policejní akademii ČR. Magisterský titul získal na Metropolitní univerzitě v Praze. Následně absolvoval řadu specializačních kurzů. Více než deset let působil v různých funkcích v Policii ČR. Sedm let byl příslušníkem Armády ČR, mj. se zúčastnil vojenské zahraniční mise v Iráku. Je válečným veteránem a za svoji práci v řadách Policie ČR i Armádě ČR získal řadu vyznamenání a osvědčení. Od října 2012 působil jako strážník Městské policie Rychnov u Jablonce nad Nisou. Více v přiloženém životopise.